Máš-li smutek na duši

23. října 2010 v 18:48 |  Ze dne na den
Někdy se člověku nedaří. Někdy má špatnou náladu, někdy mu tu náladu někdo, byť nevědomky, pokazí. A někdy stačí, když se třeba špatně vyspí.

Mě se možná dnes stalo všechno dohromady.

Jaký je na to lék?

Od té doby,  co jsem na internetu, lépe řečeno na Facebooku, získala jsem spoustu dobrých přátel a přítelkyň. Několik z nich mi poradilo: "Máš-li smutek na duši, začni si hrát."
"Jak?" nechápala jsem. "To je přece jednoduché. Začni si hrát s obrázky. Vytvářej různé kompozice, koláže, vymýšlej, kombinuj a také vyhazuj a zkoušej znovu. Každopádně se u toho zabavíš a přijdeš na jiné myšlenky."
Ono se to řekne, vytvářej, kombinuj. Ale zkusila jsem to. Částečně ze zvědavosti a částečně proto, že jsem opravdu u toho přestala myslet na vlastní trápení. Zjistila jsem, že to pomáhá.
Takže si hraji. Hraji si s obrázky, vyhazuji, mažu, vyhazuji, vyprazdňuji koš v počítači, protože je pořád plný, nadávám si, že jsem hloupá a nic neumím, snažím se najít svůj styl. Většinu z toho vyhodím, něco schovám, něco ukáži.

A něco ukáži i tady. Ne proto, abych se pochlubila, možná proto, abych poradila všem, kteří mají smutek na duši - hrejte si, hrejte si jakkoliv, třeba s obrázky - jako já a spousta mých dalších přítelkyň.

Orient
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama