Bez svetříčku nikam nepůjde

13. listopadu 2010 v 8:50 |  Daneček
Tak se mi zdá, že babí léto je už nenávratně pryč. Nádherné dny, plné sluníčka a barev, se změnily v dny šedé, deštivé a větrné. I toto však patří k podzimu a k listopadu obzvlášť.
Názor mé čivavy Danečka je jednoznačný. Sluníčko je pryč,  vítr je studený, spadané listí, ve kterém se tak rád brouzdá a které tak rád rozhrabuje, je špinavé, takže, paničko - chce to svetříček.

Danek je velmi mazaný pejsek. Svetříčky má schované v šuplíčku, jak je možné, že ví ve kterém, to nevím a nepochopím, ale jakmile se chystáme na procházku, postaví se k šuplíčku a čeká, až z jeho útrob vylovím některý ze svetříků. Pak teprve mi vyskočí na klín, nechá se učesat a umýt očička - bez toho to prostě nejde, obléct svetříček a pak teprve je ochotný jít ven.

Jednu výhodu to má. Daneček je bílý a má dlouhou srst. Když mi proběhne listím, tak je na bříšku urousaný a zaprášený. Takže svetříček ho nejen zahřeje, ale i chrání před špínou.

Z toho plyne - bez svetříčku už ani ránu.

Na procházku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama