Že by už přišla zima?

28. listopadu 2010 v 16:34 |  Daneček
Dlouho jsem se bránila tomu uvěřit, ale asi to bude už pravda. Podzim nás opustil a vlády se ujala zima. Ještě není krutá a tady zatím beze sněhu, ale už to není na dlouhé procházky, na brouzdání listím. Listí je špinavé, mokré a z velké části shnilé. Je bláto, kolem nuly, v noci pod a mrznou tlapky, tedy ne moje, ale Danečkovy.

Už nám tady napadl i první sníh, nevydržel sice dlouho, přes den roztál, ale přece jen se Dankovi podařilo se po něm projít při ranním venčení na zahrádce. Sníh asi dva centimetry, rozmoklý, protivný. Danek udělal jeden krok, druhý a pak už zvedal nožičky jak čáp, protože se mu na tlapky nalepil rozmoklý sníh. Zůstal stát uprostřed zahrádky, nožičky rozkročené a bál se udělat krok.

Co bych pro svého milovaného drobečka neudělala! Vběhla jsem na zahrádku, do sněhu, aniž bych si uvědomila, že mám obuté pouze nazouváky. Jak se sníh nalepil na Danečkovy tlapky, tak se také nalepil na moje nazouváky. Zvedla jsem nohu, udělala jsem krok, ovšem bez nazouváku, ten zůstal přilepený ve sněhu. Uvědomila jsem si to velmi rychle, protože ten chlad a mokré ponožky mě na to okamžitě upozornily. Ale to jsem už měla ve vzduchu druhou nohu a udělala druhý krok. Zákon schválnosti - i druhý nazouvák zůstal ve sněhu a já jsem se prošla bosky, pouze v ponožkách, k Danečkovi, zvedla jsem ho, vrátila jsem se pro nazouváky (bohudíky to byly jenom ty dva kroky) a mokrá jsem odkráčela domů.

Sušila jsem nazouváky, ponožky i Danečka. No, to nám ta zima pěkně začíná!
Přidávám obrázek, fotky jsou z loňské zimy, když už bylo sněhu moc a kdy začaly Dankovy sněžné radovánky. Ale o tom až někdy jindy.

Danek v zimě


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama