Chtěla bych rozumět psí řeči

17. prosince 2010 v 19:37 |  Daneček
Ptáte se, proč bych chtěla rozumět psí řeči? Na to je jednoduchá odpověď. Šla jsem dneska s Danečkem na procházku a navštívit maminku. Potkali jsme takového malého rozježeného pudlíka, který na Danka vystartoval a začal na něho vztekle štěkat. Daneček chvilku poslouchal a potom se do pudlíka pustil a štěkal a štěkal. Pudlík se rozzuřil, začal hrabat všemi čtyřmi nožkami, málem mu pěna létala od tlamičky a řval na Danka. Danek byl potichu, pak dvakrát štěkl, zvedl hrdě hlavičku, zakroutil zadečkem a tanečním krokem hrdě odkráčel pryč. Pudlík řádil dál.

Jsem přesvědčena o tom, že jsem Danečkovi dala dobré vychování, sprostým slovům jsem ho neučila, ale tady jsem na pochybách. Podle zuřivosti pudlíka usuzuji, že mu asi nic lichotivého Danek neřekl. Doufám pevně, že se vyjadřoval aspoň trošku slušně.

Když jsme se po návštěvě loučili s maminkou, Daneček už schovaný v tašce, maminka mu povídá "ahoj". "Řekni ahoj babičce", řekla jsem Danečkovi. Zná ten povel, takže jemně zavrčel. Maminka to ovšem neslyšela a znovu mu povídá: "Ty mi dneska neřekneš ahoj? Copak jsem ti udělala?" Danek zvedl hlavičku a tentokrát zavrčel daleko silněji a vrčel delší dobu. Maminka se začala smát. "Tak toto nebylo roztomilé ahoj, to jsi mě přímo poslal někam." "No jo, ale on ti ahoj už řekl a teď se mu zdá, že znovu ti to už říkat nemusí", vysvětlila jsem. Rozhodně tomuto zavrčení jsme rozuměly obě dvě. Ale co řekl tomu pudlíkovi, to by mě opravdu zajímalo.

Neví tedy někdo o tom, kde bych sehnala rybu nebo hada, po kterém bych rozuměla psí řeči?

Daneček, panenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama