Ježek Bodlinka a Daneček

5. prosince 2010 v 10:57 |  Daneček
Je zima, všude kolem leží plno sněhu, závěje, stále jenom odhazuji a uklízím a už to nemám kam dávat. Daneček vyběhne na zahrádku se vyvenčit, a když se chce dostat ke svým oblíbeným místům - ke stromečkům a keřům, tak nemá možnost, sníh mu to nedovolí. Když se podívám o měsíc zpátky, to bylo všechno úplně jinak.
Daneček vyběhl na zahrádku a s čumáčkem u země začal očichávat různé neznámé pachy. Neomylně mezi nimi poznal jeden. Jede jak blesk po zahrádce a za chvíli slyším obrovský vzteklý štěkot. Je tma, svítí pouze pouliční lampy a okna bytů, kdyby nebyl Daneček bílý, tak bych ho v té tmě vůbec nenašla. Ale jeho zuřivý štěkot mi dává na vědomí, že se něco děje. A co? Takto štěká jenom v jednom jediném případě. Povzdechnu si, automaticky vezmu lopatku a smetáček a vydám se za Dankem. Pátrám v trávě, ve tmě, šmátrám smetáčkem, až narazím na větší ostnatou kuličku. Ano, nemýlím se, ježek si vyšel na procházku a Danek ho našel. Miluje ježky, chtěl by si s nimi hrát a stále nechápe, že to není možné, že je ježek pro něho nebezpečný. Opatrně přemístím ježka na lopatku a nesu ho do zadní části zahrady. V ten moment nastane cirkus. Beru Dankovi jeho oblíbence a to on nemůže nechat jenom tak! Skáče po mně, štěká, chce se na ježka dostat. Ježek se na lopatce kymácí a je jen otázkou času, kdy se skutálí dolů a přistane na Dankových zádech.
K zuřivému štěkání se přidává i můj hlas. Napřed jenom potichu syčím, potom nabírám na síle a nakonec řvu jak pavián, abych Danka usměrnila. Mám strach, abych na něho nešlápla, anebo aby na něm nepřistál ježek. I tmavá okna se začínají rozsvěcovat, sousedé vykukují a pozorují, co je to za blázinec na naší zahrádce. Ach jo, zítra zase budu všem sousedům vysvětlovat, že Danek našel ježka a já jsem se snažila zabránit tomu, aby si s ním hrál.
Pomalu, ale jistě se přesouvám k zadní části zahrádky. Konečně! Ježek se skutálí z lopatky do bezpečí za plot, kam na něho Danek nemůže. Ten už zuřivostí nemůže ani štěkat, jenom pobíhá kolem plotu a vydává nedefinovatelné zvuky.
Ještě mi chvilku potrvá, než ho uklidním.
Mám na zahrádce celou ježčí rodinku, mámu a dvě miminka. Někdy se stane, že si spletou noc se dnem a vydají se na průzkum i ve dne. A Danek běhá po zahrádce a loví a loví, malá ježčata na něho prskají a on je štěstím bez sebe. Já už míň. Ale i tak mám o zábavu postaráno.

Danek s ježkem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama