Krásný vánoční čas

22. prosince 2010 v 18:03 |  Ze dne na den
Za dva dny tady máme Štědrý den. Davové šílenství nabírá na obrátkách. Markety jsou přeplněné nervózními lidmi, vozíky přetékají nutným i zbytečným zbožím, kupuje se snad úplně všechno. V masně jsem musela pravděpodobně šokovat prodavačku i zákazníky tím, když na otázku prodavačky "co si přeji" jsem klidně prohlásila "5 dkg". To znamená, 5 dkg šunčičky pro Danečka. Prodavačka navážila 5 dkg a zeptala se: "Další přání, prosím?". "Žádné nemám", odpověděla jsem, "nic nepotřebuji". Zaplatila jsem 6,- Kč a myslím si, že to byla asi jejich dnešní nejmenší částka, kterou vyúčtovali.

Odpoledne jsme šli navštívit maminku. V tomto nevlídném čase beru vždycky psí tašku, protože nechci, aby Daneček chodil po posolených chodnících, navíc plných škváry a špíny. V ten moment by se totiž bílý čivaváček změnil na černé vietnamské prasátko. Přišli jsme ke křižovatce, já po svých, Daneček v tašce. U křižovatky stál pán, vedle něho na zemi zmítající se igelitka. Zmítající se, to je slabé slovo, igelitka poskakovala a pohybovala se směrem vpřed. Zastavila jsem se nejen já, ale všichni spěchající lidé kolem. S údivem jsme se dívali na putující igelitku, Daneček se vyklonil z tašky, vykulil svá, již tak vykulená očička, a díval se také. "Co v tom je?" zeptala se jedna paní. "Že by štěně? Nebo kotě?" "Haló, ta taška vám uteče!" zavolal jeden pán. Majitel igelitky se teprve po tomto zavolání podíval na zem. "Ježíšmarjá, on mi snad vyskočí!" zaječel. V ten moment se igelitka trochu rozevřela, několikrát poskočila a z igelitky se na světlo světa začal drát veliký kapr. Poskakoval, poskakoval, skoro se mu podařilo se z igelitky dostat ven. Výbuch smíchu kolemjdoucích. Majitel se vrhl na igelitku a začal cpát kapra zpátky. Tomu se ale nechtělo, svoboda byla lepší.

Lidé se přestali mračit, najednou se všude rozjasnilo, nervozita ze všech spadla. Samozřejmě, že se majiteli nakonec podařilo zmítajícího se kapra nacpat do igelitky zpátky, ale trvalo mu to asi deset minut a dost se při tom zapotil. Rozhodně tato malinkatá veselá příhoda vrátila všem úsměv na tvář. I já vám všem přeji krásný úsměv na tváři a pohodový předvánoční čas, nádherné svátky a klid.

vánoční přání
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | E-mail | 22. prosince 2010 v 18:47 | Reagovat

Raduško,tak to je pěkný zážitek v tom celém předvánočním shonu :D přeji příjemné svátky.Hanka

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama