Daneček a pejsci

15. ledna 2011 v 18:25 |  Daneček
Dnes jsme měli s Danečkem velmi nabitý den. Po několika dnech ošklivého počasí se nám konečně podařilo jít na poněkud delší procházku. Zamířili jsme si to k řece podívat se na kačenky. Sluníčko svítilo, kačenek byla spousta, Danek celý zvědavý, chtěl se k nim dostat až dolů, ale pouze do té doby, než si to jeden kačer namířil po břehu nahoru, podívat se, co to na ně tak nakukuje. V ten moment mě mrzelo, že jsem u sebe neměla fotoaparát. Stáli proti sobě jak rozohnění kohouti - Danek a kačer. Danek očička vykulená ještě víc, než má, a kačer točil hlavičku ze strany na stranu a divil se. Pak ho to přestalo bavit. Asi usoudil, že od Danka jim žádné nebezpečí nehrozí, vydal se tedy na zpáteční cestu. To se nelíbilo Dankovi, kterému se kačer velmi líbil a pustil se za ním. Ještě štěstí, že byl na vodítku, protože bych ho asi lovila ze studené Dřevnice a mohlo to dopadnout hůř. Na mokrém břehu mu totiž ujely tlapky a Danek jel dolů - břeh je dost strmý. Zastavilo ho až vodítko, na kterém zůstal viset a já jsem ho pomalu vytáhla nahoru. To je přednost malinkatého pejska, nedovedu si představit, že bych tímto způsobem táhla třeba německého ovčáka.

Pokračovali jsme v procházce, tentokrát jsme nabrali směr k mamince. Cestou k mamince Danek stihl vynadat dvěma pejskům, kteří šli proti nám, pravděpodobně z toho důvodu, že šli po stejném chodníku, jako my a to se Dankovi nelíbilo. Potom seřval dalšího psa, tentokrát mnohem většího, který mu sice vůbec nic neudělal, ale Dankovi nebyl sympatický. Prohnal dvě kočky, které nám neprozřetelně zkřížily cestu a rozprášil malé hejno vran. K mamince přišel unavený z veškeré té práce, kterou ráčil vykonat, z posledních sil ji vyhrabal z pod deky, kam se před ním schovala, skákal po ní jak po Vysokých Tatrách, takže maminka měla zároveň i dokonalou masáž.

A proč jsem nazvala toto povídání "Daneček a pejsci"? Od malička se snažím Danka seznamovat s ostatními pejsky, aby byl na ně zvyklý a nebyl agresivní. Dokud byl štěně, tak to ještě šlo, ale čím je starší, tím jeho nevraživost vůči některým psům stoupá. Nemá prostě psy rád. Vždycky se s nimi pohádá. Asi si myslí, že on je jediný na světě a žádný jiný pes v jeho blízkosti nemá co dělat. Proto jsem alespoň udělala několik obrázků s pejsky mých netových kamarádek a schválně jsem k nim Danka dala. A tady jsou.
Daneček a Doneček
To je Doneček, který se tady ocitl náhodou, ale sluší mu to, tak sem patří.

Daneček a Benji
Daneček s Benjim

Danek a Aida
Dameček a Aida (maminka Donečka)

Danek a Samík
Daneček se Samíkem

Danek a Gorro
Jeho Veličenstvo Gorro I. se svým pážetem, Jeho Maličkostí Danečkem

Daneček, Aida, Benji
A tento obrázek tady dávám navíc, dostal ho Daneček od majitelky jednoho z pejsků (Aidy)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama