14. 2. - svátek má ...

5. února 2011 v 8:59 |  Daneček
Netvrdím, že bych se bránila novotám, ale tak, jako mi nic neříká Halloween, tak mi nic neříká svátek svatého Valentýna, lépe řečeno - svátek zamilovaných. Pokud se pamatuji na své mládí, tak měsíc zamilovaných byl květen, tedy máj, den zamilovaných byl 1. květen a všichni jsme se snažili najít rozkvetlý strom, pokud možno jabloň nebo třešeň, abychom se pod ním políbili. Komu se to povede, tak neuschne - tak zní staré přísloví. A bylo naprosto jedno, jestli jsme chodili na Petřín, anebo do nějakého sadu v zapadlé vesničce. A pak sem vtrhl sv. Valentýn se svou červenou barvou a všudepřítomnými srdíčky. Ať  vtrhnu do kterého chci obchodu, všude na mne mávají sladkosti v podobě srdíček, pokud možno ještě ozdobené dalšími srdíčky.

Proč jsem se o tomto svátku tak rozepsala, když ho neuznávám? Protože, světe div se, už čtvrtým rokem taky tento den slavím. I když neslavím Valentýna, v mém věku to snad už ani není možné. Ale slavím Danečka. Všichni už víte, že mám pejska Danečka, kolem kterého se točí celé mé počínání a který bude mít letos už pět roků. A jelikož jsem velmi zvědavá a nakonec Daneček je také živý tvor, tak jsem okamžitě začala pátrat po tom, kdy má svátek. Vím velice dobře, že existuje psí kalendář jmen, vyhledala jsem ho a ejhle! Daneček slaví svůj svátek přesně na sv. Valentýna, tj. 14. 2. Takže od té doby, co mám doma Danečka, i my slavíme tento den. Samozřejmě, že ne různými sladkostmi, to Daneček nesmí, ale nějakou tu psí laskominku vždycky dostane.

A protože už brzy svatého Valentýna bude, tedy u nás Danečka, bez toho svatého, protože Daneček rozhodně není svatý pejsek. tak tady dávám tuto předběžnou gratulaci. Všechno nejlepší k svátku, Danečku.

Daneček k svátku
A tento další obrázek dostal Daneček jako přání k svátku od Bětušky.

Daneček od Bětky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzankaaa Zuzankaaa | E-mail | Web | 5. února 2011 v 9:03 | Reagovat

pěkné (nechceš udělat design?)

2 Betty Betty | E-mail | Web | 5. února 2011 v 9:48 | Reagovat

Moc krásné a Danečkovi k svátku přeji vše nejlepší je opravdu fešák a musim tě pochválit stránečka je moc krásná

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama