A pamatuješ si....?

25. července 2012 v 14:12 |  Ze dne na den
Možná jsem trochu divná, ale mám ráda větu, která začíná "A pamatuješ si....?". Ne že bych měla velkého pamatováka, nebo dokonce že bych se už počítala mezi pamětníky, ale tato věta má své kouzlo.

A pamatuješ si, jak nás tatínek učil střílet? - Samozřejmě, že si to pamatuji. To se nedá zapomenout. Kulky nám létaly kolem hlavy tak dlouho, dokud tatínek neusoudil, že dřív, než se naučíme střílet, tak se postřílíme, a nechal toho.

A pamatuješ si, jak jsme chodili do sklepa na víno? - Tak toto se také nedá zapomenout. Víno v několika demižónech se muselo přece kontrolovat. Vzal se šlauch, jeden konec se ponořil do vína, druhý do pusy a kontrolovalo se. Kontrolovalo se tak dlouho, až se nakonec víno z 25ti litrového demižónu přelévalo do desetilitrového, pak do pěti atd. Tatínek se nestačil divit, jak rychle se víno ve sklepě odpařuje.

A pamatuješ si, jak jsme chodili na výlet na Lešnou? Jejda, to byly krásné výlety. Autobus tehdy nejezdil, chodili jsme pěšky přes les, nasmažily se řízky, vzal se chleba a okurky, cestou jsme se stavili v lázních na nejlepší zmrzlinu v širokém okolí, to se nedá zapomenout. "A pamatuješ si, jak sis tou zmrzlinou pokapala šaty a brečelas, že nikam ve špinavých šatech nepůjdeš?" Ne, tak to si opravdu nepamatuji." Ráda připomenu. Dostalas pár facek a bylo po breku. Kapka na šatech maličká, lupu by si člověk musel vzít, ale komtesa ječela, jako když ji na nože bere." A pamatuješ si, jaké dělal tatínek na Lešné opičky na opičky a ony mu to vracely? Nemohli jsme ho od klecí vůbec dostat. "No jo, tatínek, ten vždycky někde musel něco provést pro obveselení všech."

Někdy na takovou otázku "pamatuješ si..." zněla odpověď: "Tak to mi raději ani nepřipomínej, ještě teď se mi pění krev v žilách." Jako tehdy. Pamatuješ si, jak jsem se vozila na Dřevnici na krách? "Tak to mi ani nepřipomínej, kry se pod tebou rozlomily a ty jsi přišla zmáčená až po pás. A než přišlas domů, tak kalhoty byly na tobě zmrzlé." Pamatuji si, že jsem také tehdy dostala pár facek, jak jinak!

No, řekněte, není to nádherná otázka? A pamatujete si, jak......?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 25. července 2012 v 14:53 | Reagovat

Ano, Raduš, taky si pamatuji :)
Jenom přemýšlím, proč bys měla být možná divnou...tahle věta se mi tam nelíbí. Jsi takovou, jakou jsi :)
Přeci nemáš sama sebe za divnou :-P

2 Hanka Hanka | 25. července 2012 v 14:56 | Reagovat

Ano, Raduš, taky si pamatuji...:)
Moc hezky jsi to napsala a připomněla jsi mi, jak jsme taky ochutnávali, jestli náhodou tomu vínu v demižonu nic není. Jednou jsme se fakt opili a odměnou byla facka. To nám bylo 8 let a naváděli nás 14 letí dobráci :)
Vypili jsme sousedovi hodně velkou část demižonu...
Jenom přemýšlím, proč bys měla být možná divnou...jsi takovou, jakou jsi.
TY sama ;-)Divnou ale fakt nejsi :-)

3 Radka Radka | E-mail | Web | 25. července 2012 v 15:09 | Reagovat

[2]:Já sama sobě divnou nepřipadám, ale od mnoha lidí jsem slyšela, jestli nejsem náhodou tak trochu divná. Opravdu jsem, jaká jsem, někdy divná, někdy normální, někdy méně normální. Proto jsem tam tu větu dala. Jinak děkuji moc.

4 Jana Jana | 25. července 2012 v 20:58 | Reagovat

Raduško, kdyby mi tak někdo říkal: " a pamtuješ si"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama