Březen 2014

15.3.2014 - jak vyfotit krásné ráno

15. března 2014 v 9:09 Deníček
To musí mít člověk trochu štěstí. Za prvé v sobě musí mít budík, který ho vzbudí v tu pravou chvíli, kdy se obloha začne barvit do červena, bez ohledu na to, kolik je hodin a jestli v noci spal nebo ne. Toto se mi podařilo bez problémů. Dále je nutné, aby měl po ruce fotoaparát. To už bylo horší, foťák byl v obýváku, takže jsem musela bez úrazu zdolat třináct schodů, pokud možno ve stoje a ne po zadku. A také co nejrychleji, protože taková nádhera trvá jen několik minut. I to se mi podařilo - kupodivu. Pak už jenom otevřít okno, obrácené k východu, a snažit se tu nádheru zachytit.Efekt je opravdu úžasný. Úplně jsem zapomněla na to, že stojím u otevřeného okna pouze v pyžamu a venku je jenom jeden stupeň nad nulou.
Dále je nutné neprobudit souseda, který má okna přímo proti vám a šel pozdě spát, protože dlouho do rána strašil u počítače. Mohl by být nevrlý. Toto se mi nepodařilo. Blikání foťáku ho probudilo, otevřel okno a zíral na mne jako na strašidlo. No, možná jsem tak i vypadala. V pyžamu, neučesaná a s foťákem v ruce. Bylo mi to jedno, ta nádhera za to stála.Barevné divadlo netrvalo dlouho a já jsem mohla zavřít okno a pokračovat ve spaní. Vstávat před šestou ráno a navíc v sobotu, to se mi opravdu nechtělo.
Než se člověk ovšem vrátí zpátky do postele, je nutné si ji pořádně prohlédnout, protože čivaváček využil nestřeženého okamžiku a přestěhoval se ze svého pelíšku přímo na váš polštář. Tady se stočil do klubíčka a pokračoval ve spaní.Když se vám ho podaří vyfotit jako důkaz, že provedl něco nedovoleného, urazí se a nějakou dobu s vámi nemluví. Tak to bylo i v tomto případě. Ukřivděně se na mne podíval a uraženě se přemístil zpátky na své vyhrazené místo.Tady se zatvářil stylem "já nic, já muzikant, co sis to, paničko, zase vymyslela" a dělal, že spí.
Nádherné ráno. Barevné, člověka to hned naladí pozitivně, snad takový bude i celý den. Bohužel, nebyl. Asi za dvě hodiny se obloha zatáhla.Ale usměvavá a barevná nálada zůstala. Také vám přeji krásné ráno a usměvavý celý den.