12.6.2014-Pro legraci sousedům

12. června 2014 v 9:23 |  Deníček
Včera večer byl nádherný měsíc, takový veliký zářící kotouč na obloze. To přece nemohu nechat jen tak! Zaběhla jsem si domů pro foťák a zkoušela jsem ho vyfotit. No, nemohu tvrdit, že se mi to podařilo přesně podle mých představ, ale i tak jsem byla docela spokojená.


Pořád to ale nebylo ono a já jsem chtěla dostat tento kotouč mezi větve, aby to bylo veselejší. Začala jsem s foťákem pobíhat po zahrádce, hledat ten správný úhel, nakláněla jsem se vpravo, vlevo, nahoru, dolů, až jsem svým cvičením přilákala pozornost souseda, který si na zahrádce chladil své rozpálené tělo - zvenčí i zevnitř. Volala jsem na Měsíc, aby se mi přesunul tam, kde ho potřebuji já, ale tvrdohlavec jeden tvrdohlavý neposlouchal.
"Aerobik před spaním?", zavolal na mne.
"Ale ne, jen se snažím toho Měsíce přesvědčit, že mu to bude slušet víc mezi větvemi stromů, aby se mi tam trošku schoval. Ale jenom trošku, musí ho být vidět!", odpověděla jsem.
Souseda to zaujalo, přišel k plotu, začal zkoumat polohu Měsíce, postavení moje a sypal ze sebe jednu radu za druhou. "Nejlepší bude, když půjdete ještě trochu víc vpravo, prima, teď vlevo, trochu se sehněte, na kolena, prosím...."
Pobíhala jsem po zahradě jako splašená podle jeho rad, připadala jsem si jak blázen, ale on z toho začínal mít legraci.
"No, a teď se podívejte, že máte Měsíc tam, kde jste ho chtěla mít?", zeptal se.
Pravda byla, že se Měsíc trochu umoudřil."Vidíte, jak jsem vám dobře poradil," pochválil se soused. "A teď chvilku vydržte."
Já na kolenou, foťák v pohotovosti, soused na minutu zmizel, vrátil se a v ruce držel svůj foťák. Takové dělo.
Aha, také chce fotit Měsíc, pomyslela jsem si, ale chyba lávky. Soused namířil foťák na mne a blik!
"Chacha, teď mám zvěčnělou sousedku na kolenou, jak pokorně klečí v noci na zahrádce! To se jen tak nevidí!", začal se smát.
V ten moment jsem nevěděla, jestli se mám smát také, ale nakonec mě to tak pobavilo, že jsem se rozesmála. Opravdu na mne musel být pohled. A myslíte si, že alespoň jednou vyfotil Měsíc? Ani ho nenapadlo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | 12. června 2014 v 12:17 | Reagovat

Měla to být jednička, nepoverdlo se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama