24.6.2014 - rekonstrukce za pochodu

24. června 2014 v 10:36 |  Deníček
Já vím, psát o výměně oken v době, kdy skoro každý vyměňuje okna v bytě, garáži nebo na chatě, není nic zvláštního, ale provádět tuto činnost v mém věku, za přítomnosti zvědavého čivaváčka a ještě ve starém domku z třicátých let, to bylo opravdu o nervy. Divím se, že jsem se vůbec na to dala.
Dokud se vyměňovala jenom okna, tak to ještě bylo bez problémů, když ovšem pominu ta oblaka prachu, který vlezl kamkoliv, i do těch nejmenších skulinek, ale když začali vyměňovat dveře a já jsem viděla, jak se na ně řítí staré cihly, začala jsem obcházet domek ze všech stran a kontrolovat, jestli se náhodou neřítí k zemi celý. Bohudíky to vydržel. Daneček všechno pozoroval ze zahrádky, protože do domu nesměl kvůli prachu. Lehl si pod auto a rozhodl se, že, i když auto není naše, je na naší zahrádce, tudíž je nutné ho hlídat. A hlídal opravdu pečlivě, vrčel na každého, kdo se k autu přiblížil. Pak se ovšem začal nudit, využil přestávky pánů okenářů a začal jim nosit všechny možné hračky, aby si s ním hráli. Když už tady jsou, tak je přece musí využít.
Výměna netrvala dlouho, jen pár hodin. Na druhý den přišel zedník, který u nás strávil celý den a současně jsme se se synem a jeho rodinou pustili do úklidu. Střídavě jsme tancovali na schůdcích, což u Danečka vzbudilo obrovský zájem a rozhodl se, když my, tak on také, a snažil se na schůdky vylézt. Úklid tedy probíhal následovně: Nahoru po schůdcích, umýt okna, zařvat "pozor!", opatrně slézt dolů, rozhlédnout se na všechny strany, kde je čivaváček, abychom ho nezašlápli, a pokračovat. Občas se někomu z nás podařilo stoupnout na pískací hračku, kterou nám Daneček v nestřeženém okamžiku nastražil pod nohy a pak se jenom smál, když jsme se lekli.
Ale i tato činnost po několika dnech skončila, byt se stal zase obyvatelným a všechno se vrátilo do normálních kolejí. Všechno? To raději netvrdím. V bytě totiž začali řádit trpaslíci (a řádí doposud). Schovávají různé věci, nejsou hřebeny, kartáče, žehlička se také někam záhadně ztratila a to už nemluvím o ostatních, pro normální život velmi důležitých potřebách. "Danečku, neviděl jsi kartáč? Hledej!" Daneček hledá rád, většinou i najde, tentokrát také poctivě hledal a potom mi donesl.... pískacího ježečka. Podíval se na mne, čekal pochvalu, ježeček je přece také ježatý, jako kartáč, tak co. Pochválila jsem ho, samozřejmě, ale pro jistotu jsem už po něm nic nechtěla. Kdoví co by mi donesl!
Mozek se má stále cvičit, aby nezakrněl, to říkávala moje maminka a stále luštila křížovky. Také si mozek cvičím, hledám, pátrám, poletuji po celém bytě, sklepě i garáži, prohledávám všechny skříně.... Proboha, proč mám tolik skříní?! Nestačila by mi jedna? Nalézám věci, které jsem kdysi schovala neznámo kam, no nic, nepotřebovala jsem je několik let, nebudu je potřebovat ani teď. Vyhodit! Odpadová nádoba se plní zbytečnostmi, jenom ten kartáč na Danečka je pořád někde schovaný! Třeba ho za několik let také najdu. Unavená, utahaná jsem si sedla na zahrádku a podívala jsem se zálibně na nová okna a dveře. Vypadá to krásně a krásně se na to také dívá.
Já vím, toto všechno už znáte. Také jste někdy vyměňovali okna, uklízeli a hledali. A pro ty, které to teprve čeká: Není to zase tak velká hrůza. Když se při tom budete smát, dělat si legraci, když budete mít u sebe nějakého veselého čtyřnohého chlupáče, který vám bude "pomáhat", zvládnete to i vy. Ale mezi námi - stejně jsem ráda, že to už mám za sebou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | 24. června 2014 v 16:04 | Reagovat

Mám to za sebou, okna, dveře, psa, který nosí hračky pod nohy. Všem, je rovnostář. Takže klení řemeslníků, když něco kvíklo. Ale je to za námi, sedím na zahradě a vzpomínám na zimní! hrůzy a je mi fajn. :-)

2 angelinopovidani angelinopovidani | 24. června 2014 v 17:41 | Reagovat

[1]: Jak je vidět, všichni psi jsou stejní, ať se jedná o obra nebo o rukavici, Maruško. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama