Červenec 2014

Jak jedna moucha dokáže znepříjemnit život

12. července 2014 v 9:13 Deníček
.....aneb, návod, jak kvůli jedné mouše částečně zdemolovat ložnici.
To se musí napřed moucha do ložnice pustit. Takovou šílenost dokáže jenom blázen a to jsem já. Dělá se to tak, že se rozsvítí malá noční lampička, aby bylo možné nastavit správně foťák, otevřít dokořán okno a se zaujetím fotit úplněk. Moucha využije vaší nepozornosti a vlétne do ložnice. Její pozornost přitáhne rozsvícená lampička a ona začne kolem ní kroužit a bzučet. Bzučet proto, že je to moucha, kdyby to byla třeba kočka, tak by mňoukala. Ale ta by zase nedokázala vlétnout oknem. V ten moment zpozorní čivaváček, který se do té doby bezstarostně vyvaloval na své dece a divadlo může začít.
Když už se mi podařilo udělat pár zdařilých, případně méně zdařilých fotek úplňku, zavřela jsem okno a začala jsem pronásledovat mouchu. Na to je nejlepší kapesník. Rozhodně nedoporučuji vzít polštář, jednou jsem to zkusila a dopadlo to katastrofálně. Tím kapesníkem to ovšem také nešlo, proto jsem si zaběhla do koupelny pro plácačku na mouchy. Správně vyzbrojená začala jsem poskakovat po válendě a snažila jsem se mouchu trefit. Moucha byla maličká, asi tak dva nebo tři milimetry a já jsem neměla brýle.
Výsledek? Jedna poražená stolní lampička (bohudíky se nerozbila), jedna sražená malá kulatá LED lampička, která přistála až někde pod válendou, jeden vyděšený čivaváček, který se pro jistotu přemístil do bezpečné vzdálenosti od plácačky a schoval se do pelíšku na zemi a jedna škodolibá rozveselená moucha, která se pro změnu přemístila do bezpečné vzdálenosti na strop, tam na ni nedosáhnu. Dále podupaný polštář, původně krásně načechraný, a poskakující postava v noční košili na válendě, v levé ruce zuřivě mávající plácačkou. Proč v levé ruce? Ono to totiž vyjde nastejno, levá nebo pravá ruka, stejně jsem ji netrefila. Doufám, že v některém okně nestál zvědavý soused s dalekohledem.
Po určité době, patřičně unavená, jsem slezla z válendy, vsoukala se pod ni a začala jsem lovit LED lampičku. Moucha už nebyla ani na stropě, schovala se neznámo kam. Všechno jsem pozhasínala, čivaváček se uklidnil, moucha pravděpodobně také, protože přestala bzučet a já jsem se uložila ke spánku. Větší demolici ložnice jsem už riskovat nechtěla.
No, ale uznejte, ten úplněk se docela povedl, že? (12. 7. 2014)