Září 2014

A proč? Jsem opravdu vadná. - 4.9.2014

4. září 2014 v 9:21 Deníček
Znáte tu otázku? Když ji položí malé dítě, tak je zvídavá, dítě chce doplňující informaci. Ale když ji položí dospělý člověk, tak za těmi otazníky tuším otázku další: "Nejsi náhodou trochu vadná?". A hned jsem ve střehu.
Schválně jsem dnes vstávala dřív, abych se podívala na východ slunce. Nádhera! Něco takového u nás vidět není, protože se sluníčko schovává za domy. Popadla jsem foťák, tu krásu přece musím vyfotit, a hledala jsem vhodné místo.
"Co hledáte?" ozvalo se. "Vhodné místo na vyfocení východu slunce", odpověděla jsem. "A proč?" Aha, už to máme tady. Nejsem náhodou trochu vadná? Fotit východ slunce. Raději jsem neodpověděla a vyběhla jsem před dveře. Podotýkám, že pouze v pyžamu, bez županu, jenom s foťákem v ruce. "Vezměte si klíč, nebo se vám zabouchnou dveře a nedostanete se dovnitř!", zaslechla jsem za sebou. "A proč?", tentokrát jsem se tak nesmyslně zeptala já. Obrátila jsem se a zahlédla jsem na dveřích místo kliky kouli. Polil mě studený pot. Při představě, že obíhám dům až na křižovatku, potom nahoru, abych se dostala do domu ze zahrady, tam jsou dveře také zamčené, já uvězněná venku, Danek uvnitř, všechno bezpečnostní zámky, dovnitř se nedostanu, a to všechno pouze v pyžamu..... Jsem opravdu vadná.
"Nechcete si ten východ vyfotit raději z balkonu? Máte to jistější," dostala jsem moudrou radu. Utíkala jsem po schodech nahoru a jenom jsem ještě zaslechla: "Neopírejte se o zábradlí nebo spadnete dolů! A neptejte se proč, není totiž ukotvené. Ještě." Dobrá rada nad zlato. Jak se znám, určitě bych si podepřela foťák o zábradlí a už bych letěla.
No nic, východ slunce se mi podařilo vyfotit, pomalu jsem scházela dolů a jenom jsem zaslechla, jak se vnučka ptá: "Mami, proč babička tady pobíhá jenom v pyžamu?" "Protože jsem vadná", raději jsem odpověděla sama, "ale na to si zvykneš." "A proč?", zeptala se vnučka. Měla jsem chuť jí odpovědět tak, jak mi někdy odpovídala moje maminka, když jí došla trpělivost. "Pro slepičí kvoč!" Ale nebylo by to výchovné. Jinak vám ale přeji krásný den.