Zvědavá sousedka je někdy horší než přírodní katastrofa

28. února 2015 v 14:27 |  Deníček
Je po dešti, sem tam spadne ještě nějaká kapka, ale počasí tak akorát stvořené k tomu, abych se mohla učit lovit kapky - foťákem. Už to zkouším nějakou dobu a ne a ne se to naučit. Daleko nejdu, pouze na zahrádku, na keřích je kapek spousta, to by v tom byl čert, abych nějakou krásnou neulovila. Hledám, pátrám, pobíhám kolem keřů, nos strkám až mezi větvičky, v ruce přichystaný foťák. Takové focení kapek není jenom záliba bláznivého fotoamatéra, ale také krásně procvičí tělo. Pár kroků doleva, pár doprava, záklon, úklon, taneční kreace jak vyšité. A na zahrádce. Pro nezasvěceného ovšem mé baletění může vypadat jako počáteční záchvat epilepsie, případně začínající tanec sv. Víta. A to je potom pohroma. Tak to asi připadalo i mé sousedce, která vyběhla na zahrádku.
"Dobrý den, paní, není vám nic? Není vám špatně?" Starostlivost sousedky byla až dojemná. "Ne, není", prohodila jsem přes rameno, "jenom hledám kapky?" "A proč?" nechápavý výraz sousedky by se spíš hodil na divadelní prkna, než na zahrádku. "Chci je vyfotit a ještě do nich něco nacpat." "Nacpat? Do kapek? A opravdu vám není špatně? Nemám zavolat doktora? Nebo přímo sanitku?" "To jako myslíte, že by mě odvezli přímo do blázince?", zasmála jsem se. "Ne, opravdu je mi dobře, celkem jsem i normální, jenom chci vyfotit kapky a ještě do nich něco nacpat." "Copak se do kapek dá něco nacpat?" "To byste se divila," otočila jsem se přímo k ní, "třeba domy, nebo stromy, kytky, obloha, cokoliv..." V ten moment jsem raději zmlkla, jelikož jsem dostala takový bláznivý nápad. Kdyby se mi tak podařilo najít kapku, do které bych mohla nacpat přímo ji, zvědavou sousedku! Nechtěla jsem riskovat, aby opravdu tu sanitku nezavolala, takže jsem se jí se svým nápadem nesvěřila.
Potom jsem dál pokračovala v hledání kapek a hlavně v tanečních kreacích a jenom po očku jsem pozorovala sousedku, jak se tváří. Oči vytřeštěné, v tváři mírně pobledlá, něco si pořád mumlala, jenom jsem občas zaslechla: "Nacpat do kapek....strom.....barák....tady se asi někdo zbláznil...."
Jak to všechno dopadlo? Jsem tady. Sousedka si to rozmyslela a sanitku raději nezavolala. A mně se nepodařilo žádnou zajímavou kapku najít. Tentokrát. Proto jsem požádala kamarádku, která je "kapková královna", aby mi nějaké kapky půjčila a já jsem vám předvedla, co všechno se do nich dá nacpat. Jenom ta sousedka tam není. Zatím.No, uznejte, není to krása?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama