Červen 2015

Můj oblíbený den

26. června 2015 v 21:48 Deníček
Vracela jsem se z obchodu a sousedka mě sdělila, že mám u ní obálku, kterou přivezl kurýr. Nejsem zvyklá dostávat soukromé dopisy, prý se to v dnešní uspěchané době už nenosí, proto mě každé takové psaní mile překvapí. A tady se jednalo o velkou zdobenou obálku, která skrývala tajemný obsah. Pro mne tajemný.
Na sociální síti Facebooku jsem poznala jednu kamarádku, nikdy jsme se neviděly, neznáme se osobně, ale je to žena, které si nesmírně vážím. Už proto, co všechno dělá pro jiné lidi, hlavně pro postižené děti, jak vzorně vede svoji organizaci CDV - Centrum dobré vůle. A také proto, jak kolem sebe dokáže rozdávat radost a úsměv.
A tato kamarádka vymyslela takový zvláštní termín - dnes je můj oblíbený den. Ať prší, sněží, je zima, mráz, nebo třeba velké horko, ať je nepříjemně, nálada pod psa, ona prostě má svůj oblíbený den. Zkusila jsem to také. DNEŠEK byl můj oblíbený den. Každý DNEŠEK, tedy každý den byl oblíbený. A víte, že to funguje? Pryč jsou starosti, chmury, špatná nálada, vůbec mi nevadí, že prší nebo je moc horko, že mám moc práce, případně mě někdo naštval. Všechno je pryč. Já se usmívám. Proč? Protože mám svůj oblíbený den.
A od této vzácné ženy jsem dnes dostala psaní s tajemným obsahem. Taková krásná obálka.


Opatrně jsem ji otevřela, abych ji nepoškodila. A uvnitř úhledně zabalený balíček a obálka.Zvědavost mnou cloumala. Kamarádka dokáže pěkně napnout. A zase jsem opatrně balíček otevřela, abych nepoškodila obsah.A toto je dárek, který jsem dostala. Nemám ani narozeniny, ani svátek, dostala jsem ho jenom tak. Jenom proto, aby mi žena, se kterou jsem se nikdy osobně nepotkala, udělala radost. A já jsem se přistihla při tom. že se usmívám. Já, která se usmívám tak málo, že si už ani nepamatuji, kdy jsem se opravdu usmívala! A měla jsem radost. Obrovskou radost. Že je to maličkost? Kdepak! Pro mne to znamená hodně. A já té vzácné ženě děkuji za to, že mi vrátila zpátky úsměv a radost ze života, že mě naučila mít svůj oblíbený den - každý den.