Proč?

10. dubna 2016 v 9:23 |  Deníček
Jejich dcera si pořídila pejska. Potom vyrostla, osamostatnila se, provdala se, odstěhovala se z domu a pejsek zůstal na krku mamince. Maminka si chtěla ještě něco užít, cestovat, pejsek byl pro ni přítěží, začala pro něho hledat jinou rodinu. Prý z toho důvodu, aby nebyl pořád sám. Proč?

Mladí manželé si pořídili pejska. Docela dobře se o něho starali, dostal nažrat, napít, byl řádně očkovaný a byl.... stále na zahradě, protože ho doma nechtěli. Potom se jim narodilo dítě a pejsek musel jít z domu. Prý aby tomu dítěti neublížil. Proč?

Manželé chtěli koupit pejska své dceři, aby ji naučili zodpovědnosti. Ale .... muselo to být takové plemeno, které může být celoročně venku, dovnitř nesmí jít, protože nesnášejí doma chlupy a nepořádek. A aby se netoulal, tak bude celou dobu pouze na řetězu. Proč?

Před lety jsem si pořídila pejska. Věděla jsem, že to pro mne bude znamenat určitá omezení, že ho nemohu nechávat dlouhou dobu doma samotného, protože by mu bylo smutno, že je to rasa, která nemůže být celoročně venku, že bude doma a dokonce se mnou bude spávat v posteli. A přece jsem si ho pořídila. I když s ním nemohu chodit všude na návštěvu, protože
- někteří nemají zařízený byt na psy
- někteří nesnášejí psa v bytě
- někteří vůbec nesnášejí psy.
A aby toho nebylo málo pořídila jsem mu kamaráda. Stejnou rasu, sirotka, zemřela mu panička. Tak mám pejsky dva. A oba dva v bytě. A někteří lidé si začali ťukat na čelo. Prý nejsem normální. Proč?

Další mladí manželé měli pejsky dokonce tři. Všechny zachráněné z nevhodných podmínek. Všichni měli tu nejlepší péči, bydleli s nimi doma a měli se moc dobře. Pak se jim narodila holčička. Pejsci z domu nešli, holčička je obklopená milujícími čtyřnohými přáteli, kteří ji hlídají, ona si s nimi hraje a všichni jsou šťastní. Dokonce se naučila nosit hračky v zubech, jak to dělají její chlupatí kamarádi, krade jim granule a různé kostičky, pohybuje se s nimi po čtyřech. Co na to rodiče? "Dokud neočurává a neznačkuje všechno v domě, dotud dobře", prohlásila vesele maminka. Také si někteří lidé ťukají na čelo. Proč?

A já se opravdu ptám proč. Proč si někdo pořizuje pejska, kočku, morče, králíčka, když ho za chvíli přestane bavit, nechce se o něho starat a snaží se ho zbavit? Nerozumím tomu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama